Být rentiérem, nebo investovat do komerční nemovitosti?

12.02.2019

Co je snem mnoha Čechů? Přece to, že přijdou výhodně k nemovitosti. Peníze se budou na účet připisovat každý měsíc a s minimální námahou si budou užívat sladký život. Je to opravdu tak snadné?

Není všechno zlato, co se blyští

Jen málokdo by takovou myšlenkou opovrhoval, zvlášť pokud by vše fungovalo bez problémů a starostí kolem. Lidé plánují, že z výnosů pak pořídí další lukrativní nemovitost, z toho další a další. Slušný byznys, který zaručí pohodlný život, je na světě. Nikdo si však pořádně neuvědomuje, že to není taková procházka růžovým sadem. Rentiér se musí starat o vše potřebné a vždy vyjít vstříc svým nájemníkům. Nechcete mít na bedrech tolik starostí kolem? V dnešní době můžete investovat úspory i jiným způsobem.

Peníze vám mohou vynášet prostřednictvím firemních dluhopisů v komerčních nemovitostech. 

Investujte do komerce

Nájemní byt se počítá za výnosnou investici, to nelze popřít. Nicméně dnešní doba nahrává spíš jinému druhu investic do nemovitostí. Peníze vám mohou vynášet prostřednictvím firemních dluhopisů v komerčních nemovitostech. Těch je ve větších metropolích dostatek a zaručeně přinesou kýžený finanční efekt. Poptávka však stále roste. Pokud vám leží doma ladem peníze, které máte na 3 a více let volné, zvažte tuto příležitost. Peníze tak zhodnotíte s přiměřeným rizikem k výnosu.


Výnos z investice do komerčních nemovitostí může být až 7%.

Kanceláře, obchody, sklady

Portfolio je dnes prakticky neomezené, zejména v Praze. U rezidenčních nemovitostí je průměrná doba nájmu přibližně jeden rok, což s sebou přináší značné množství komplikací a nijak závratný výnos. Zatímco u komerčních nemovitostí činí tato doba v průměru pět let a většinou ji zajišťují nadnárodní firmy se skvělou reputací, nebo české společnosti, které mají vysokou bonitu. Výnos z této investice může činit až 7 %. Nejlepší příležitostí jsou nyní jsou malá obchodní centra a kancelářské komplexy, které se ocitají v hledáčku finančních žraloků.

Na účtě vám každý měsíc přistane adekvátní část zisku a investice se bude nadále zhodnocovat.

Vsaďte na ověřené hráče

Pokud byste o zmíněné možnosti investování uvažovali, vsaďte na ty, kteří své práci rozumí. Na trhu dnes operuje spousta fondů a společností zabývajících se touto problematikou. Jak poznáte ty správné?

  • Mají slušné reference a výsledky

  • Nabízí férový výnos

  • Dobře se orientují na daném trhu

Ví třeba to, že pokud bude k mání investice, která vynáší sedm a víc procent ročně, vyplatí se jít pro peníze do banky, kde vám půjčí za dvě procenta. Každé investované euro bude zatím další hodnotu generovat jinde. Na účtě vám každý měsíc přistane adekvátní část zisku a kromě toho víte, že se investice bude nadále zhodnocovat.


Pomůžeme vám s investicí do komerčních nemovitostí. Vybereme  a doporučíme ty pravé příležitosti právě pro vás.