Investování do developerů

15.04.2020

Hromadné investování známé také jako investiční crowdfunding proniklo v Česku v posledních letech úspěšně také do nemovitostí, díky čemuž se investice do developerských projektů těší oblibě stále většího množství investorů. Investování probíhá zpravidla prostřednictvím dluhopisů, díky kterému mají běžní investoři možnost investovat do jednotlivých projektů a zajímavě zhodnotit své finanční prostředky již od 50 000 Kč. Více v katalogu zdarma.

Investování do developerských projektů

Jedná se o investici do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Díky tomuto systému mohou i drobní investoři uskutečnit investice do prémiových realit, které by jinak zůstaly zcela mimo jejich dosah. Roční výnos investice se pohybuje většinou v rozmezí 5 - 15 %, záleží na konkrétní investici.

Investice do nemovitostí nejsou již pouze pro úzkou skupinu investorů. Otevírají se všem.

Výhodný úvěr pro developery

Developerům tento finančním nástroj výrazně usnadňuje financování projektů, protože mají přístup k flexibilnímu úvěrovému nástroji nad rámec banky. Zatímco úvěr v bance musí developer splácet průběžně, tímto úvěrovým nástrojem získává financování, které je splatné až ke konci projektu. Tedy ve chvíli, kdy již obvykle developer zinkasoval peníze za prodanou nemovitost.

Pro koho je investice do nemovitostí určena?

Na investování se mohou podílet všichni tzn. soukromí i institucionální investoři, kteří chtějí zhodnotit své prostředky v developerských projektech, které dříve zůstávaly doménou pouze úzké skupiny investorů. Investování do developerů je určeno investorům, kteří chtějí získat zajímavý investiční nástroj z hlediska výnosů a rizika, stejně jako těm, kteří chtějí investovat pohodlně a transparentně do konkrétních projektů výstavby a participovat tak na zajímavém výnosu. Více v našem katalogu.


Zaujalo vás investování do nemovitostí? Zjistěte víc v našem katalogu.